Jak mam prowadzić treningi z kobietami w ciąży i po porodzie…?

Jak mam prowadzić treningi z kobietami w ciąży i po porodzie…? Dowody naukowe kontra mity nt. okołoporodowej aktywności fizycznej

Webinar ze światowej klasy ekspertami (w języku angielskim)

Termin: 29 marca 2022

Godz.: 15.00 – 16.15 CET (75 minut)

Link do rejestracji

„Moja klientka jest w ciąży. Jak mam prowadzić zajęcia, żeby nie skrzywdzić dziecka lub matki…?” – to pytanie, które często pojawia się w praktyce instruktorów i trenerów. Badania naukowe z ostatnich kilkunastu lat całkowicie zmieniły podejście do ćwiczeń w ciąży i po porodzie. Wciąż jednak istnieje wiele mitów i sprzecznych opinii w tym temacie, zwłaszcza w ogólnodostępnych źródłach informacji. Dlatego instruktorzy i trenerzy tak naprawdę nie wiedzą, co mogą, a czego nie mogą zaoferować kobietom ciężarnym i w połogu. Ten webinar ma na celu rozwianie wielu wątpliwości w tym obszarze.

Do dyskusji zaprosiliśmy najlepszych światowych naukowców i praktyków w dziedzinie ćwiczeń w ciąży i po porodzie. Bazując na ich wieloletnich badaniach, przekonamy specjalistów ćwiczeń do aktualizacji swoich kompetencji zawodowych. Wskażemy kluczowe kwestie i błędy popełniane przy planowaniu i realizacji okołoporodowych programów ćwiczeń.

Zaprezentujemy również najnowszy standard edukacyjny EuropeActive: „Exercise in Pregnancy and Postpartum” oraz szkolenie zawodowe opracowane w ramach międzynarodowego projektu NEPPE „New Era of Pre and Postnatal Exercise”. Webinar skierowany jest w szczególności do instruktorów fitnessu, jogi i pilatesu, trenerów personalnych i innych specjalistów ćwiczeń z różnych dyscyplin sportowych, fizjoterapeutów, a także organizatorów szkoleń, pracowników opieki okołoporodowej oraz kobiet w ciąży i po porodzie. Czekamy na Ciebie i Twoje pytania😊.

Nasi eksperci:

prof. Kari Bø, Norwegian School of Sport Science, Norwegia

prof. Margie Davenport, University of Alberta, Kanada

prof. Michelle Mottola, Western University, Kanada

prof. Rita Santos-Rocha, Sport Sciences School of Rio Maior – Polytechnic Institute of Santarém, Portugalia

Prowadzący:

dr hab. Anna Szumilewicz – koordynator projektu NEPPE, AWFiS w Gdańsku

Julian Berriman – Director of Professional Standards Committee, EuropeActive, Belgia