Zapraszamy na webinar pt. “Aktywność fizyczna w ciąży i po porodzie na różnych kontynentach…”

Data: 11 stycznia, 2023

Godzina: 16.00-17.20 CET

Jak się zarejestrować?

Link do rejestracji:

Tematyka webinaru:

Pomimo niezbitych dowodów naukowych, że ćwiczenia w ciąży i po są korzystne dla zdrowia matki i dziecka, znaczna część kobiet w okresie okołoporodowym nie jest wystarczająco aktywna. Statystyki są gorsze w krajach, w których aktywność kobiet ograniczona jest przez aspekty kulturowe i stereotypy. Wierzenia i tradycje często są silniejsze od wiedzy popartej nauką. Jak z nimi walczyć…? Jakie umiejętności powinien posiadać instruktor lub trener, aby bezpiecznie i efektywnie prowadzić zajęcia dla ciężarnych klientek i jednocześnie mierzyć się z wieloma tematami tabu w tym obszarze?

W tym webinarze wybitni eksperci z różnych krajów podzielą się swoimi doświadczeniami. Do dyskusji zaprosiliśmy uznanych w świecie naukowców i praktyków ćwiczeń okołoporodowych. Bazując na ich wieloletnich badaniach, mamy nadzieję zachęcić kobiety ciężarne i w połogu do systematycznej aktywności fizycznej. Chcemy również zainspirować specjalistów ćwiczeń do aktualizacji swoich kompetencji zawodowych.

Webinar skierowany jest w szczególności do instruktorów fitnessu, jogi i pilatesu, trenerów personalnych i innych specjalistów ćwiczeń z różnych dyscyplin sportowych, fizjoterapeutów, lekarzy ginekologów-położników, położnych oraz kobiet w ciąży i po porodzie.

Nasi eksperci:

prof. Mireille van Poppel, University of Graz, Austria 

prof. Najmeh Shojaeian, Islamic Azad University, Iran 

prof. Xian Guo, Beijing Sport University, Chiny 

prof. Sarah J. Moss, North-West University, Południowa Afryka  

prof. Lene Haakstadt, Norwegian School of Sport Science, Norwegia 

Moderator:

dr hab  Anna Szumilewicz, prof. AWFiS – koordynator projektu NEPPE, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Polska

Organizator wydarzenia: Szkoła Rodzenia Super Mama oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku